Karel Santral Kurulumu

Karel Santral Kurulumu

Firmanızda kullanmış olduğunuz Karel veya başka model bir santral cihazınızın yeni ofise montajı yada yeni kurulan şirketinize sıfırdan telefon santrali kurulumu gibi işlemleri uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz. Santralin kurulumu aşamasında gerekli olan Altyapı ve yapısal kablolama tarafımızca yapılıp santral sistemi eksiksiz şekilde çalışır durumda teslim edilmektedir. Sistemin eksiksiz olarak çalışması için Telekom hatlarınızın çalışır durumda olması önem arz etmektedir. Dahili telefon hattı istenilen bölgelere Cat5 data kablosu çekilerek hat verme işlemi yapılmaktadır. Karel santral montaj işlemi genelde Altyapı durumuna bağlı olarak 1 iş günü içersinde kurulur. Yetkili karel santral servislerimizin gerçekleştirmiş olduğu montaj işlemlerinde 6 ay işçilik garantisi verilmektedir. Sıfır ürünlerin garanti süresi ise 2 yıl’dır.

Kurulum İçin Gerekli Altyapı

Karel santral kurulumu gerçekleştirilmeden önce mutlaka santralin çalışması için gerekli olan yapısal kablolama hazırlanmalıdır. Kablolama işleminin tamamlanma süresi firmanın bulunduğu alanın büyüklüğüne ve dahili hatların sayısına bağlı olarak değişmektedir. Mevcut işleyişin aksamaması için gerekirse birkaç gün öncesinden randevu alıp karel santralin kurulum yapılacağı alanda keşif yapılması önem arz etmektedir. Kabloların toplanacağı merkez genellikle sıvı teması riski bulunmayan bir bölgeye yada önceden belirlenmiş olan bilgi işlem odasına yapılmalıdır. Kablolama işleminin tamamlanmasının ardından karel santral monte edilerek hatlar devreye alınır. PBX hatlarınızın santrale tanımlanması sonrasında firmanızın telefon trafiği başlamış olur. Karel santrallar birkaç donanımdan oluşur. ihtiyacınız olan donanımları firmamızdan bilgi edinerek satın alabilirsiniz.

Santral Kurulumu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Santral kurulumu yapılacak alana teknik servis ekibimiz tarafından ön keşif yapılması sonucunda ortalama maliyet ve teslim süresi hesaplanarak size bilgi verilir.
  • Kurulumu yapılan karel santral cihazları “Karel” tarafından 2 yıl boyunca sistem hatalarına karşı garanti güvencesi altına alınır ve son kullanıcı hakları korunur.
  • Satış sonrası santralinizin periyodik bakımları firmamız tarafından yapılır. Teknik servisimiz dışında yapılan müdahaleler santralinizi garanti dışı bırakabilir.
  • Santral satın alırken hizmet satın aldığınızı unutmayın. Satış ve sonrasında tam hizmet veren firmamızı tercih etmenizi önemle hatırlatırız.

     

Hizmetlerimiz

Destek alabileceğiniz durumlar 

# Hizmet Türü süre Açıklama
1 Karel santral kurulum ve montaj 2 saat Firmamızdan size en uygun olan özelliklerdeki ürünü alabilir yada almış olduğunuz santrali firmamızdan kurulum yaptırtarak Metro Telekom güvencesiyle devreye alabilirsiniz. Ayrıca daha önce kullanmış olduğunuz santralin taşınma sebebiyle yer değiştirme işlemlerinide hiçbir kesinti olmadan de-montajını yapıyoruz.
2 Karel Santral Arızaları 1 saat Telefon hatlarınızın arızalanması sonucunda müşterilerinizin sizlere ulaşamaması gibi durumlarda ve olası santral arızalarında size en yakın olan teknik servisimiz hızlı ve profesyonel olarak arızaya müdahale edip hiçbir maddi ve itibar kaybı yaşanmadan sorunu çözmektedir.
3 İnternet Arızaları 1 saat iş hayatımızda önemli bir iletişim aracı olan web tabanlı yazılımlar, mail, muhasebe programları ve devlet kurumlarının web sayfaları internet üzerinden çalışmaktadır. Olası internet kesintileri firmalar için adeta kriz ortamı oluşturmaktadır. Altyapı kaynaklı tüm arızalarınız için firmamızdan destek alabilirsiniz.
4 Yapısal Kablolama Telefon santrali ve internet ulaşımının çalışması için her şirkette bir kablo altyapısına ihtiyaç vardır. Yeni taşındığınız ofisinizde mevcut bir altyapının olmaması durumunda Metro Telekom dan yardım isteyerek sağlam ve ömürlük bir kablolama altyapısına sahip olabilirsiniz.

Santral ihtiyacınız mı var?

En uygun fiyatlar ve son teknoloji ürünler için bize ulaşın.