Karel MS26c Santral Cep Telefonuna Yönlendirme

Karel Ms26c Santral Cep Telefonuna Yönlendirme

Karel Ms26c santral cep telefonuna yönlendirme kodları ve daha fazlası. Karel ms26c santral kullanıcıları için derlediğimiz bu sayfada santral hatlarınız cep telefonunuza nasıl yönlendirilir onu anlatacağız. Aşağıdaki adımları dikkatlice uygulayarak firmanızda olmadığınız durumlarda yönlendirme işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Santral kullanmayan firmalar aşağıda paylaştığımız görselde ki kodları kullanarak yönlendirme yapabilir. Santral kullanan firmalar ise alt başlıkları inceleyerek karel santral yönlendirmesi yapabilir.

Telekom Çağrı Yönlendirme
Türk Telekom Çağrı Yönlendirme Kodu
Karel MS26C Santral Cep Telefonuna Yönlendirme

Ms26c santraller 2 dış hat girişlidir. Dolayısı ile santralin 2 dış hat portunu da yönlendirmemiz gerekecek. Birazdan belirteceğimiz santral yönlendirme kodlarını konsol telefondan yada konsol telefon kullanmıyorsanız dahili 11 nolu aboneden yapmanız gerekmektedir.

Karel MS26c Cep Telefonuna Yönlendirme Programı;

Öncelikle santrali yönlendirme moduna almadan önce cep telefonu numaramızı santrale tanımlamamız gerekmektedir. Şimdi bu tanımlama işlemini yapalım.

  • Telefonu açın çevir sesini dinleyin “877777” tuşlayın.
  • Çevir sesi geldiğinde “835 01 cep numarası *” tuşlayın.
  • Çevir sesi geldiğinde “835 02 cep numarası *” tuşlayın.
  • Çevir sesi geldiğinde ” 877778 tuşlayarak ayarları kaydedin.

Santralimize cep telefonu numaramızı tanımlamış olduk. Şimdi ofis dışına çıkmadan önce yönlendirmeyi aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için;

  • 879” tuşlayarak yönlendirmeyi aktif etmiş oluyoruz.

Tebrikler karel ms26c santral cep telefonuna yönlendirme işlemini başarıyla  gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Karel santral yönlendirme iptali için ;

  • 878” tuşlayarak  yönlendirmeyi pasif etmiş oluyoruz.

Bundan sonra telefonlarınızı cep telefonunuza her yönlendirmek istediğinizde “879” tuşlamanız yeterlidir. Şimdi bir örnekle yönlendirme yapalım

Örnek: “835 01 05321234567 *” – “835 02 05321234567 *

Santraldaki hatlarımızı 0532 123 45 67 nolu cep telefonuna yönlendirdik. Yönlendirmeyle ilgili hala sorun yaşıyorsanız ücretli servis hizmetimizden faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Dikkat: Yönlendirme yapabilmeniz için minimum 2 dış hattınız olması gerekiyor. Eğer santralde tek dış hattınız varsa Türk Telekom yönlendirmesi yapmalısınız.

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =