Karel MS38 Santral Kullanım Klavuzu

Karel MS38 Santral Kullanım Klavuzu

Karel MS38 santral kullanım klavuzu içinde yer alan bilgiler KAREL MS serisi santralların MS38S ve üzeri kapasiteli üyelerinin siz kullanıcılara sundukları özelliklerini içermektedir. Tüm KAREL santrallar, günlük iletișim ihtiyaçlarınızı en kolay ve en etkili șekilde çözümleyebilmeniz için çok çeșitli kullanıcı özellikleri ile donatılmıștır. Bu kılavuz içinde yer alan tüm özellikleri size ait telefondan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca, özel Karel telefon seti kullanıyorsanız bu özelliklere çok daha hızlı erișmeniz mümkündür. Özel Karel telefon setleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yetkili satıcınızdan isteyiniz. Santralınızı etkin șekilde kullanabilmeniz için bu kılavuz içinde yer alan kullanıcı özellikleri ile ilgili açıklamaları okumanızı öneririz.

Sistem yapısı :

MS 38 DP (darbe göndermeli) veya DTMF (ton göndermeli) tip standart telefon tipleri ile çalışabilecek şekilde imal edilmiş olup, ayrıca MS38 için özel olarak üretilen akıllı telefon setleri bağlandığında santralin bir çok özelliğinden tek bir tuşa basarak yararlanılabilinir.

Enerji kesintilerinde çalışma:

Sistemin enerjisi kesildiğinde PTT hatları aşağıdaki şekilde dahili abonelere direkt olarak bağlanacaktır.

Programlar NiCd pil ile korunmakta olup elektrik kesintisinden etkilenmez, bu nedenle enerji geldiğinde sisteminiz tekrar normal çalışma durumuna geçecektir.

Özel röle bağlantısı:

Karel MS38 santral kullanım klavuzu ; kapı otomatiğini telefonunuzdan çalıştırabilmeniz için özel bir röle sistemi ile donatılmıştır. Bir anahtar işlevi gören rölenin konnektörüne kaıý otomatiğinin uçlarından herhangi birini bağlayarak, telefonunuzdan “23” yada “29” yada “151” çevirerek kapıyı açabilirsiniz. MS 38C’nin özel rölesi istenirse ilave zil devresi için de anahtar olarak kullanılabilir ( bkz. programlama ).

* ve # tuşları ( MF telefonlar için ) :

Telefon cihazınızın  tuş  takımı üzerindeki * ve # tuşlarını aktarma işlemleri için kullanabilirsiniz :

* tuşu : Bu tuşa basınca telefonunuz kapanıp tekrar açılır. Aktarma ya da ton tazeleme işlemleri için bu tuşu kullanabilirsiniz.

# tuşu : Bu tuşa basınca “çatalaltı” işlemi gerçekleşir. Aktarma ya da bilgi alma işlemleri için bu tuşu kullanabilirsiniz. Bu iki tuşa diğer tuşlara oranla daha uzun bir süre basmak gereklidir.

Çevir sesleri ve Çatalaltı tanımı:

Dahili çevir sesi : Abone mikro telefonunu kaldırdığında bu tonu alır. Bu ton herhangi bir işlem için numara çevirebileceğini gösterir. başlangıç durumunda kesik kesiktir. Programla sürekli hale getirilebilir ( bkz. programlama ).

Çalıyor sesi : Abone herhangi bir dahili aboneyi ararsa ve bu abone o anda meşgul değilse, duyulan tondur.

Meşgul sesi : Meşgul sesi aranan abonenin meşgul olduğunu, eğer dış hatta çıkılmak istendiyse o sırada o dış hattın veya hatların meşgul olduğunu gösterir.

Özel çevir sesi : Özel çevir sesi, kesikli bir ton olup, abonenin o anda aktarma durumunda olduğunu gösterir. Bir dahili ya da harici abone ile görüşme konumunda iken çatalaltı yapıldığında bu ses dinlenir.

Hatalı işlem sesi : Bu ses üç kısa ton ve bir uzun ton şekinde olup meşgul sesiyle karıştırılabilmektedir. Bu ses abone tarafından hatalı bir işlem yapıldığını gösterir.

PTT çevir sesi : PTT hattına çıkıldığında duyulan tondur. Bu tonu duyduğunuzda dış hat numaranızı çevirebilirsiniz.

Çatalaltı İşlemi : Aktarma sırasında yapılan bir işlemdir. Çatalaltı yapmak için telefonunuzun açma / kapama mandalına kısa bir süre basıp bırakmanız gerekir. MF telefonlarda # tuşu bu işlem için kullanılabilir.

Görseller

İndirme Linki: Karel MS38 santral kullanım klavuzu‘nun tamamını PDF formatında buradan indirebilirsiniz.

Servis Açıklamaları

Kılavuz içinde servisler hem sembolik resimlerle betimlenmiș hem de metinsel olarak yapılması gerekenler madde madde anlatılmıștır. Görüleceği gibi bazı servislerin son maddesi “Dahili çevir sesini dinleyin” șeklinde verilmiștir. Bu noktada dahili çevir sesi alan abone telefonunu kapatabilir ya da isterse bașka bir servisi kullanmaya bașlayabilir. Açıklamalarda listelenen maddelerden biri atlandığı ya da tamamlanmadığı durumda servis istenildiği gibi çalıșmayabilir. Eğer tüm maddeler tek tek takip edildiği halde servis istenildiği gibi çalıșmıyorsa, açıklamalardaki notlar kısmından sorunun kaynağı araștırılabilir. Eğer çözüm notlar kısmında bulunamıyorsa yetkili satıcınıza bașvrunuz. Ayrıca Ahizeyi yerine koyun” ifadesiyle biten servislerde eğer abonenin “*” tușunu kullanma yetkisi varsa (bu yetki için Sistem Yetkilinize bașvurunuz) ahizeyi yerine koymak yerine “*” tușuna basarak aynı ișlemi gerçekleștirmiș olur. Ayrıca abone direkt olarak dahili çevir sesi alacak ve istediği herhangi bașka bir servisi kullanabilecektir. Kılavuzda özelliklerin bașlık satırının altında bazı santralların o servisi desteklemedikleri belirtilmiștir. Bu servisler adı geçen santrallarda kullanılamazlar.

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + fifteen =