Karel Santral Kapı Açma Programı ve Kodu

Karell Santral Kapı Açma Kodu

Karel santralların tümünde kapı açma rölesi bulunmaktadır ve gerekli bağlantıların yapılmasından sonra firma kapıları telefon ile tek tuşlama yapılarak açılabilir. Kapı açma rölesi sadece buton vazifesi gördüğünden kapı rölesi ile santral arasına 12v trafo bağlantısı yapılmalıdır. Karel santral kapı açma kodu ve kapı rölesinin düzgün bir şekilde çalışması için öncelikle kapı ile santral arasına kablo çekilir. Ardından kapı üzerindeki dil uygun değilse 12 volt ile çalışan kapı dili takılır. Daha sonrasında röle ile santral arasına 12 voltluk trafo seri olarak bağlanır ve kablo uçları santralin röle yuvalarına takılır. Röle yuvası her santralde farklı konumda bulunabilir aşağıdaki görselde kapı röle girişinin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Karel santral kapı rölesi

Karel Santral Kapı Açma Kodu

Uygun bağlantının yapılmasından sonra santralinizden 29 tuşlayarak kapı açma kodunu girebilir ve belirlenen süre içinde rölenin çekili kalmasını sağlayarak kapıyı telefonunuzdan açabilirsiniz. Bazı modellerde kapı açma kodu değişiklik gösterebilir bu yüzden aşağıda belirttiğimiz modellere göre kapı açma kodlarını deneyebilirsiniz.

Karel MS26 santral kapı açma kodu : 29

Karel MS38 santral kapı açma kodu : 29

Karel MS48 santral kapı açma kodu : 29 veya 151

Karel MS128 santral kapı açma kodu : 151 veya 191

Karel MS224 santral kapı açma kodu : 151 veya 191

Tüm bu kodların ardından kapı açma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla programlama kodları ve pratik çözümler için Karel Santral Programlama Kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − seven =