MS26C Santral Kurulumu Ve Bağlantı Şeması

Karel MS26C santral kurulum ve bağlantı şeması bu yazımızda buna değineceğiz. MS26C 2 harici / 6 dahili abone kapasiteli tam elektronik bir telefon santralıdır. Montajın yapıldığı oda temiz, tozsuz olmalı ve sistem doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Santralı duvara monte edebilmek için, santralın ön kapağından ve ana kartının çıkarılması gerekir. Ön kapağı açabilmek için her iki yanında bulunan mandallara bastırarak ön kapağı arka kapaktan ayırmak gereklidir. Kartı çıkarmak için alt kenardan kartı tutan mandala bastırmak ve kartı kendinize doğru çekerek santral kutusundan ayırmak yeterlidir.

karel ms26c santral bağlantı şeması
Karel MS26C Santral Kurulum ve Bağlantı Şeması

Montaj şablonu yardımı ile santralın duvardaki yeri belirlenir ve vida yerleri işaretlenir. Adaptörün takılabilmesi için 2 metre yakında bir priz bulunmalıdır. Santralın alt kenarının, yerden 150cm yükseklikte olması tavsiye edilir. Duvarda işaretlenen noktalara, verilen dübeller kaydırılmadan takıılır (şekil-3/a) ve vidalar, başları 7mm dışarıda kalacak şekilde vidalanır (vida başlarının yüksekliği, montaj şablonunun kenarı ile kontrol edilebilir).

Karel bağlantı şeması

Üstteki vida; santralın arka kapağındaki üst vida yuvasına geçecek şekilde takılıp (şekil-4) santral aşağıya doğru çekilir. Bu sırada arka kapağın alt kenarı yukarı kaldırılarak diğer vidanın kutunun hareketine engel olması önlenir. Üst vida, en üst noktaya geldiğinde alttaki vida yuvasına alt kapağın hafifçe sağa döndürülmesi ile takılır (şekil-6). Santralın yere göre dik konuma gelmesi, alt kapak sağa-sola kaydıralarak ayarlanır ve alt vida sıkıştırılarak santral duvara sabitlenir.

MS38c bağlantı şeması

Daha sonra kart, çıkartıldığı şekilde yerine takılır. Mandalın, kartın üzerine bastırınca “klik” sesini duyarak emin olmak gerekir. Tesisat ve ek birimlerin bağlantıları yapıldıktan sonra santral kapağı takılır.

Tesisat Bağlantıları

Santralınızın iç ve dış hat tesisat bağlantıları devre kartının alt kısmındaki sıkıştırmalı tip konnektörlerle yapılır. Her dış ve iç hat bağlantısı için bir çift kablo (toprak bağlantısı kullanılmaz) gerekmektedir. Tesisatın telefona özel kablolardan oluşması, elektrik v.s. kablolarının kullanılmaması önemlidir. (Bağlantı konumları sayfa 29’daki şekilde gösterilmiştir.)

Karel Santral Kablo Bağlantı şeması
Karel Santral Kablo Bağlantı şeması

MS26C santral kurulumu ve bağlantı şeması bu şekildedir. Santral kurulumu bilgi birikimi ve tecrübe isteyen bir iştir.Santralın yetkisiz ve işin ehli olmayan kişiler tarafından kurulumu veya müdahalede bulunulması cihazınızın garanti kapsamı kalmasına yol açabilir. MS26C santral kurulumu için oldukça uygun fiyat tarifemiz vardır bu hususta profesyonel destek almak isterseniz karel santral servisi olan ve yıllardır alanında hizmet vererek uzmanlaşmış olan firmamızı arayabilirsiniz. Bunun dışında santral kurulduktan ve kablo bağlantıları yapıldıktan sonra gerekli programlamaların yapılması gerekmektedir. Sitemizde ms26c santral programlama ile ilgili dökümanlara ulaşıp bunu kendiniz yapabilirsiniz. Daha fazla destek için lütfen yetkili servisimizle iletişime geçiniz.

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Share this post:

2 Comments

  1. ms38c santral kurulumu içinde aynımıdır uygulayacağımız adımlar.?

    1. Evet kasa olarak ve bağlantı olarak hemen hemen aynı yapıdadır iki santralda. Programlama olarakta aynı adımları izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =