Karel Santral Robot Kodları

Karel santral robot kodları santralinizin karşılama anonsunu en doğru şekilde kullanabilmeniz için tasarlanan programlardır. Öncelikle robot operatör modelinizin hangisi olduğundan emin olmanız gerekmekte. Robot operatör programlarken mutlaka devre dışı bırakmak gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan ayarlar geçersiz olacaktır.

Karel Robot Operatör

Karel Santral Robot Devreye Alma

Bu program ile Robop devreye alınabilir. Böylelikle Robop’un kullanımına açık dış hatlardan çağrı geldiğinde, çağrıyı Robop cevaplar.

Karel Robot Operatör Devreye Alma

Gece Servisi Otomatik Cevaplama: 879

EVM gelen çağrıları otomatik olarak cevaplayıp, daha önce kaydettiğiniz gece servisi açılış mesajını okuduktan sonra, arayan kişinin mesajını kaydedecek şekilde programlanabilir (otomatik cevaplama).

Karel robot operatör gece mesajı

“878” tuşlayarak sistemi gece servisinden çıkartırsanız, santral normal çalışma konumuna geri döner. Yeniden “879” ile gece servisi aktiflendiğinde, özellik tekrar devreye girer.

Tüm Sistem Mesajlarını Silme: 86444

Bu program, Robop kapasitesi tamamen dolu ise ya da Robop mesajları ile ilgili sorunlu bir durum varsa tüm Robop mesajlarının silinmesini sağlar.

Karel Robot Ses Kaydı : 864 00

Bu program, sistemi Robop hattı üzerinden arayan kişilere okunan Robop Mesajlarının kaydedilmesini sağlar. örnek: 864 00 tuşlanarak açılış mesajı kaydedilir.

Karel Robot Ses Kaydı

00, açılış mesajı: Bu mesaj, sistemi Robop hattından arayanlara okunan ilk mesajdır. Sistem, gelen dış çağrıyı otomatik olarak açar ve bu mesajı okur.

Örnek: “şirketimize hoş geldiniz, dahili numarayı biliyorsanız şu anda tuşlayın, operatöre bağlanmak için lütfen ayrılmayın”.

01, Eksik Numara Mesajı: Herhangi bir aşamada abone numarası eksik tuşlandığında bu mesaj okunur.

Örnek: “Eksik numara tuşladınız” lütfen tekrar deneyiniz”

02, Meşgul Mesajı: Aranan abone meşgul ise bu mesaj okunur.

Örnek: “Aradığınız abone şu anda meşgul, başka bir aboneyi arayabilir, sırasına girmek için”5”, mesaj bırakmak için “82” tuşlayabilir veya operatöre bağlanmak için bekleyebilirsiniz”.

03, Cevap Vermiyor Mesajı: Aranan abone 20 saniye içinde çağrıya cevap vermezse bu mesaj okunur.

Örnek: “Aradığınız abone cevap vermiyor, mesaj bırakmak için “82” tuşlayabilir, başka bir aboneyi arayabilir veya operatöre bağlanmak için bekleyebilirsiniz”.

04, Yanlış Numara Mesajı: Herhangi bir aşamada yanlış/geçersiz numara tuşlandığında bu mesaj okunur.

Örnek: “Yanlış numara tuşladınız, lütfen tekrar deneyiniz”

05, Lütfen Ayrılmayın Mesajı: Bu mesaj aşağıda belirtilen koşullarda okunur;

Örnek: “Lütfen ayrılmayın”.

06, Aranamaz Abone Mesajı: Bu mesaj, ulaşılamaz olarak işaretlenen abone arandığında okunur.

Örnek: “Aradığınız aboneye direkt bağlantı yapılamaz, lütfen operatöre bağlanmak üzere ayrılmayın veya başka bir aboneyi arayın”.

07, Operatöre Bağlanma Mesajı: Bu mesaj, arayan kişi aramayı 4 deneme hakkında gerçekleştiremediyse  görüşme operatöre ya da çalan aboneye aktarıldığında okunur. Bu durumda, aramalar operatörde çalar ve 5 kez çaldıktan sonra sonlandırılır.

Örnek: “Lütfen ayrılmayın operatöre bağlıyorum”.

08, Gece Servisi Açılış Mesajı: Eğer kaydedilirse, bu mesaj sistem Gece Servisinde iken bütün aramalara ilk mesaj olarak okunur. Bu mesaj alındıktan sonra, 8 saniye süreyle aralıklı bir çevir tonu verilir ve eğer arayan kişi Robop hattı üzerinden abone numarasını 8 saniye içinde tuşlayamazsa, hat otomatik olarak düşer.

Örnek: “şirketimiz şu anda kapalı.

Notlar:

  • Operatör, bu programı girmeden önce Robop’u devre dışı bırakmalıdır. (8740)
  • Mesajı kaydetmeyi tamamlayınca telefonunuzun ahizesini yerine koyarak işlemi sonlandırmalısınız.

Mesaj Dinleme: 8643 00

Bu program, kaydedilmiş olan mesajların dinlenebilmesini sağlar. Ayrıca bu kod mesajları kontrol etmek için de kullanılabilir. Örnek; 8643 00 tuşlayarak açılış mesajını dinleyebilirsiniz

Karel Robot Ses Kaydı

Tek Mesaj Silme: 8644 00

Önceden girilmiş bir Robop mesajı bu program yardımıyla silinebilir. örnek: 8644 00 tuşlanarak açılış mesajı silinebilir.

DISA/ACD Hatlarda Çalma Sayısı: 80823

Bu program ile DISA/ACD hatlardan gelen çağrıların operatörde ya da çalma abonesinde ne kadar süre sonra çalacağı ayarlanır. Bu süre sonrasında çağrı otomatik olarak operatöre ya da çalma abonesine bağlanır.

Karel robot operatör çalma sayısı

Robop Mesaj Kazancı: 86447

Bu program ile EVM Modülüne kaydedilen robop mesajlarının ses seviyelerinde ayarlama yapılabilir.

Karel robot operatör ses seviyesi

Dış Hat Kutup Değişikliği Algılama: 80222

Eğer telefon operatörü dış hatlarda kutup değişikliği özelliğini destekliyorsa, bu sinyalin algılanmasını sağlar.

Karel Santral Kutup Değişikliği

Eğer EVM modülünün sesli mesaj özelliğini destekleyecek DRAM hafızası varsa Robop özelliklerinin yanısıra her türlü mesaj bırakma, mesaj alma, alınan mesajları dinleme ve konuşma kaydetme işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Programları aşağıdaki sıraya göre girebilirsiniz;
Karel Robot Operatör Programlama
Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + one =