Karel Santral Zil Çalmıyor

Karel Santral Zil Çalmıyor

Karel santrallar zil çalmıyor hatası sık karşılaşılan bir problemdir. Bu hata programsal olduğu gibi donanımsal sebeplerden de kaynaklanabilir. Dış aramalar ve iç hat aramalarında telefonunuzun zil sesi çıkmıyor ise aşağıdaki adımları takip ederek sorununuzun çözümü için gerekli işlemleri yapınız.

Programsal Zil Çalmama Sorunu

Karel santralların tümünde geçerli olan programsal hatadan zil sesi çalmayan telefonun arızasının giderilmesi için zili sesi çıkmayan telefondan 85 tuşlayıp herhangi bir yönlendirme işlemi var ise iptal edilmesi gerekir. Sorun devam ediyorsa rahatsız edilmeme programı tanımlı olabilir. Rahatsız edilmeme programı 830 tuşlanarak iptal edilir. Böylece zil sesi çalmayan karel santral arızası giderilmiş olur. 

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra eğer zil çalmama problemi devam ediyorsa sorun donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor olabilir.

Donanımsal Zil Çalmama Sorunu

Karel santrallarda zil sesleri ve diğer kadans ayarlarının düzgün çalışabilmesi için besleme devreleri mevcuttur. Bu besleme devreleri MS26 ve MS38 serisi santrallarda karel ps02 adaptör ile sağlanır. MS48, MS128 ve DS200 serisi santrallarda ise SPS karları ile sistemin besleme enerjisi sağlanır. Bu kartların arızalanması sonucu karel santral zil çalmama sorunu görülebilmektedir.

Donanımsal arıza durumunda santralinize müdahale edilerek ilgili parçaların tamiri yada yenisi ile değişmesi gerekmektedir. Santralinizde donanımsal arıza olduğunu düşünüyorsanız tüm bu sorunlar için firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Diğer santral programları hakkında bilgi almak için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Konu: Karel Santral Programları ve Arıza Kodları

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 1 =