Multitek Santral Yönlendirme Ve İptali

Multitek Santral Cep Telefonuna Yönlendirme

Multitek santral yönlendirme işlemini kullanmamız gereken durumlara örnek verecek olursak hafta sonları ve uzun tatil araları boyunca firmanızı arayan müşterilerinizin çağrılarını cep telefonunuzda yönlendirebilirsiniz. Multitek santral cep telefonuna yönlendirme olduğu gibi dahili yönlendirme özelliği de mevcuttur.

Multitek Santrali Cep Telefonuna Yönlendirme

İşletmenizde kimsenin olmadığı zamanlarda size gelecek çağrıların gittiğiniz yerdeki telefona yönlenmesini isterseniz harici beni takip et özelliğini kullanabilirsiniz. Programlama yaparken, 90 arkasından çağrının gelmesini beklediğiniz harici hat numarası (1-2), çağrının çıkacağı harici grup kodu (gruplama yoksa 1 girin), çağrının gitmesini istediğiniz telefon numarasını girin ve sonunda * veya flash yapın. Programlamada 911 girerseniz, sistemin harici beni takip et özelliğini iptal etmiş olursunuz. 912 daha önce girilmiş bilgilerle harici beni takip özelliğini yeniden devreye verir.

  • Program Kodu: 7447 90 1 1 “Cep Numarası” Flash
  • 7447 90 2 1 “Cep Numarası”
  • 7447 912 ile yönlendirme aktif edilir.
  • 7447 911 ile yönlendirme pasif edilir.

Bütün harici hatlarınızı aynı şekilde yönlendirebilirsiniz. Programı girdikten sonra işletmenize gelen çağrılar sizin istediğiniz harici numaraya yönlenecektir. Taraflar 5 dakika süreyle birbiriyle görüşebilir ve konuşma kesilmeden yarım dakika önce ikaz tonu duyulur. Bu özelliği kullanmak için asgari iki harici hatta ihtiyaç vardır.

Harici beni takip et özelliğinin iptali ve yeniden girilmesi; Yeni numaralar 90 programı ile girildiğinde eskisi otomatik iptal olur.

Multitek Santral Dahili Yönlendirme

Ofis içinde masanızda olmadığınız zamanda kullanabileceğiniz özelliktir. Telefonunuza gelen çağrıları ofis içindeki başka bir aboneye yönlendirebilirsiniz.

  • Mikrotelefonu kaldırın ve dahili çevir sesini alın.
  • 740 ardından çağrının yönlenmesini istediğiniz dahili numarayı çevirin. (Yoksam beni takip et için 742 tuşlayın). 
  • Onay tonunu duyduktan sonra mikrotelefonu yerine koyun.
  • Bu işlemden sonra telefonunuza gelen çağrılar tanımladığınız numaraya yönelecektir. (Yoksam beni takip et yapmışsanız çağrı telefonunuzu üç kere çaldıracak ve yönlenecektir.)

İptali için : Mikrotelefonu kaldırın ve dahili çevir sesini alın. 

  • 740 tuşlayın.(KTS300 ve KTS500 telefonun ekranında iptal edildi yazar) (Yoksam beni takip et için 742 tuşlayın).
  • Onay tonunu duyduktan sonra mikrotelefonu yerine koyun.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =