Karel OP48 Ve OP50 Konsol Ekran Çalışmıyor Hatası

op48 ve op50 ekran sorunu

Karel op48 ve op50 konsol ekran arızasının çözümü için izlenecek yollar. Santrallarda kullanılan konsol telefonların tümü ekranın çalışabilmesi için data hattına gerek duyarlar. Bu data hattı santralden alınır ve dolayısı ile bu bağlantıda meydana gelecek olan sorunlarda konsol ekranı çalışmaz. Bazı durumlarda konsol telefon çalışmasına rağmen ekranı göstermiyor olabilir. Bunun iki sebebi vardır.

  • Santral ile konsol arasındaki bağlantı kablosu çeşitli sebeplerden ötürü arızalanmış ve bunun neticesinde konsol ekranı çalışmıyordur.
  • Konsol ekranı arızalanmış olabilir. Bu durumda telefonun çalışma fonksiyonları devam eder fakat ekranda hiçbir şey görünmez.

Her iki durumda da santrale müdahale etmenizi önermiyoruz. Konsol bağlantısı yüksek derecede teknik bilgi isteyen bir konudur. Olası bir şaşi yada bağlantı hatası durumunda santralin anakartına ciddi zararlar verebileceği gibi sorununda daha büyümesine yol açabilirsiniz.

Çağrı merkezimizden karel santral servisi firmamıza ulaşıp ilgili konu hakkında teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bu Yazıyı Oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Share this post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + nine =